اتصالات فولادی جوشی بدون درز (مانیسمان)

اتصالات فولادی جوشی بدون درز (مانیسمان)
13 اکتبر 2021
فولاد آسان
12

اتصالات فولادی جوشی بدون درز مانیسمان:

اتصالات فولادی جوشی بدون درز مانیسمان به دو دسته تقسیم می شوند. اتصالات مانیسمان و اتصالات فولادی جوشی درزدار در این قسمت به توضیح در مورد اتصالات فولادی بدون درز یا مانیسمان ویا سیم لس می پردازیم:

اتصالات فولادی بدون درز با نامهای مختلفی مورد خطاب قرار می گیرند که تعدادی از این نامها عبارتند از:

اتصالات فولادی مانیسمان   اتصالات فولادی سیم لس

اتصالات جوشی اتصالات    کربن استیل بدون درز

 

 

 

مانیسمان چیست؟

مانیسمان به آن دسته از اتصالات فولادی گفته می شود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوشکاری فلرات استفاده نمی شود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات می باشد. اما در اتصالات درزدار فرآیند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده می شود.

برای تولید اتصالات مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده می شود، که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه ساخت آن دقیق تر و با کیفیت بهتر، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات مانیسمان از نوع اتصالات جوشی می باشند که به صورت فورج و یک تکه بدون درز جوش تولید و عرضه می شوند. اتصالات فولادی جوشی در ضخامتها و سایزهای مختلف از 1/2 اینچ الی 24 اینچ تولید می شود.

ضخامت اتصالات فولادی بیشتر با عنوان رده یا تیکنس شناخته می شود ودر جدول از واژه مخفف SCH که مخفف کلمه Schedule به معنای برنامه یا رده می باشد.رده های اتصالات فولادی مانیسمان عبارتند از:رده 20 رده 30 رده 40 رده 80 رده 160 ردهXXS,ردهSTD.تماس با ما

کاربرد اتصالات بدون درز:

 

 

 

 

اتصالات فولادی مانیسمان از اجزای لوله کشی هستند که به منظور:

تغییر اندازه لوله

کاهش یا افزایش سایز لوله

تغییر جریان

اتصال لوله ها به یکدیگر

توقف جریان مورد استفاده قرار می گیرند.

بدون اتصالات عملا نمی توانیم لوله کشی را به همان مسیر مورد نظر هدایت کنیم. اتصالات فولادی بسیار پرکاربرد هستند و نقش مهمی را در لوله کشی ایفا می کنند و در صورت خراب شدن بخشی از لوله با کمک اتصالات به راحتی میتوانیم همان قسمت معیوب را تعمیر کنیم و به همین دلیل فرآیند تعمیر و نگهداری بسیار آسان می شود.

اتصالات فولادی بدون درز بیشتر در صنایعی مانند

نفت و گاز و پتروشیمی

لوله کشی اتفاع حریق

تاسیسات مرکزی برج ها

سیستم های حرارتی و برودتی و غیره بکار می رود.

اتصالات جوشی مانیسمان دارای گستردگی زیادی از نظرتحمل دما و برودت ، فشار کاری و ضخامت همچنین دارای متریالها و یا نوع جنس فلز به کار رفته  گوناگونی می باشند. منظور از جنس و یا متریال در اتصالات فولادی مانیسمان نوع گرید این محصولات می باشد.

 ویژگی های اتصالات مانیسمان:

پایه و اساس کلیه اتصالات فولادی مانیسمان در واقع فولاد میباشد اما گرید این اتصالات که می بایست در برابر انواع خوردگی ,سایش , دما و برودت مقاوم باشند با یکدیگر متفاوت هستند.

لازم به توضیح است که  اتصالات مانیسمان فولادی در گریدهای مختلف دارای انواع چینی و اروپایی و تولید داخل می باشند و در سایزهای ذکر شده ارائه میگردند در جدول استاندارد که بسیار نیز کاربردی است کلیه اتصالات ,لوله ,انواع فلنج جهت مصارف متعدد با ذکر نوع متریال گرد آوری گردیده است.http://allver.center

 

 

 

 

  1. مجموعه فولادآسان با چندین سال سابقه کار درخشان در حوزه فروش و تامین انواع اتصالات فولادی با بهره گیری از کادر متخصص و متعهد در حال فعالیت بوده است و این افتخار را دارد که نماینده انحصاری شرکت صنایع فولاد آسان در سطح کشور باشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت فولاد آسان میباشد.

طراحی و سئو توسط شرکت طراحی سایت آیوا وب